top of page
Výuka a přednášky o motýlech

Kontakt pro objednávku a informace o přednáškách:

 

prednaskyomotylech@gmail.com

REZERVAČNÍ KALENDÁŘ 2024

REZERVAČNÍ KALENDÁŘ 2025

IMG_5830.HEIC

Na základě požadavků návštěvníků naší výstavy živých motýlů jsem připravil a připravuji poutavé prezentace o motýlech. Základní přednáška trvá 90 minut a je spojena s ukázkami nejen fotografií, ale i preparovaných motýlů. Součástí je také ukázka živých motýlů, housenek, kukel i vajíček. V přednášce se posluchači dozví o chování motýlů, jejich smyslech, péči a ochraně motýlů, také několik rekordů a dalších zajímavostí.

 

Postupně připravuji další, doplňkové přednášky s dobou trvání 45 minut.

 

Připravované doplňkové přednášky:

 

Rekordy - Seznámíte se s řadou NEJ v oblastech velikosti, hmotnosti, rychlosti, doletu, rychlosti vývoje apod.

 

Ochrana motýlů – Seznámíte se s možnostmi ochrany motýlů, především s možnostmi vlastních zahrad a obydlí – každá kopřiva je dobrá.

 

V blízké budoucnosti budou vytvořeny tyto přednášky:

 

- Motýli a makrofotografie – seznámíte se se strukturou očí, sosáku, chuťových orgánů, voničkových šupinek, křídel a dalšího.

 

- Barvy motýlů – kde se berou úžasné barvy motýlů? Jaký je jejich význam? Mimikry - maskování a výstraha, jedovatost motýlů a jiné.

 

- Smysly motýlů – odhalím vám, jak motýli vidí, slyší, cítí, a ochutnávají.  Sledujte se mnou společný vývoj nočních motýlů a netopýrů, nebo motýlů a jejich živných rostlin.

 

- Migranti – poutavé příběhy motýlů, kteří si jako strategii přežití vybrali přesuny za tisíce kilometrů vzdálenými zdroji potravy, nebo místy k přezimování.

 

- Od vajíčka po vajíčko. – pozorujte se mnou zázračné přeměny vajíčka na housenku, housenky na kuklu a kukly na dospělce. 

bottom of page